Du baletai vieno vakaro metu „Metų laikai“

2017-02-11 17:00 Pirkti bilietus

2017-03-18 17:00 Pirkti bilietus

Metų pabaigoje jaunieji Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos baleto šokėjai pakvies  į išskirtinį pasirodymą – žiūrovai  vakaro metu išvys du vieno veiksmo spektaklius. Abu jie skirtinga baleto kalba kurs istoriją apie metų laikus.   Pirmasis modernaus šokio, o antrasis klasikinio baleto išraiška  pasakos apie tai, kokią nuotaiką mums dovanoja kiekvienas sezono tarpsnis, gamtos ciklus, žemės gyvybinę energiją.

Tai simbolinis metų palydėjimas, o kartu išskirtinė galimybė su visa šeima pripildyti širdis ypatingomis emocijoms visiems būsimiems 2017 metų laikams bei išvysti, kiek daug kalbų turi šokis.

1 dalis

Metų laikai pagal Antonio Vivaldi muziką.
Tai modernaus baleto šokio kompozicijų pasakojimas apie moteris – visas ir kiekvieną. Apie moterį, kurioje slypi maža mergaitė, mergelė, vilioklė, motina ir ragana žiniuonė. Moterį, kurios jėga – žemėje, įsiklausyme į gyvenimo ritmą, gamtos ciklus ir gyvybines energijas.
Šiame spektaklyje, persipina klasikinė ir šiuolaikinė choreografija, gausu masinių scenų, akį traukia šviesos projekcijos. Spektaklyje  dalyvauja 5-13 klasių mokiniai.
Idėjos autorė, choreografė ir režisierė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė.
Trukmė 40 min.

2 dalis

Premjera 2016-12- 30
Metų laikai pagal  Guiseppe Verdi muziką.
Itin melodingas ir išraiskingas savomis klasikinėmis kompozicijomis spektaklis, klasikinio baleto estetikos atspindys, kuriam choreografiją sukūrė baletmeisteris Egidijus Domeika, o ją atstatė ir pritaikė kiekvienam artistui ilgametė Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos baleto skyriaus mokytoja Audronė  Domeikienė.
Pirmą kartą Pavasario pa de deux (duetas) E. Domeika pastatė ir atliko studijų metais Maskvoje, o 1997 m., jau būdamas choreografu – mokytoju Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje paruošė pilną “Metų laikų” versiją Tai ypatingo grožio, dinamiškas kūrinys, kuriame gausu baleto artistų –  scenoje skirtinguose etapuose šoka net 33 čiurlioniukai.
Choreografė – statytoja Audronė Domeikienė.
Trukmė 35 min.

 

Bilietusplatina BILIETAI.LT

Taip pat bilietus galima įsigyti likus valandai iki baleto Šokių teatro kasose.