Šiuolaikinio šokio vakaras

Programoje  :

“Transition “ (Chor.: Lukas Karvelis)
Luko tiriamojo darbo “Transition” atspirties taškas/klausimas sau ir šokėjams : “Kaip (galime) save atrasti ir pamesti judesy?” Kaip atrasti balansą tarp būvimo unikaliu, bet sugebėti būti ir grupėje su daug skirtingų nuomonių, požiūrių ir individų. Kaip išmokti galvoti ir kaip išmokti tas mintis nutildyti? Kaip pagrindinę kūrybos ir paieškos priemonę Lukas naudojo savo sukurtą improvizacinę užduotį “9 taškai”. Kita ieškojimų dalis – kaip judant kartu grupėje galima sukurti antžmogį, didesnį už juos pačius, kuomet grupės nariai yra priklausomi vienas nuo kito. Kur nėra jokios improvizacijos, o kiekvieno Ego turi būti paliktas pirmoje dalyje. Grupė žmonių, jundanti kaip vienis siekia panirti į transo būseną.
Šis Luko Karvelio darbas buvo sukurtas 2018 m. Šokio tyrinėjimo platformoje Bitės.

“Išeinant” (Chor : Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė)

“Tikas” (Chor : Sigita Juraškaitė)
Numeris buvo sukurtas tarptautiniam šiuolaikinio šokio konkursui TanzOlymp Berlyne.

“Jiems patinka” (Chor.: Niels Claes)
Spektaklio “Jiems patinka” choreografija paremta tikromis atlikėjų emocijomis ir istorijomis apie tai, ką reiškia augti 2018-aisiais, kuomet jaučiamas nuolatinis spaudimas būti mėgiamiam, sekamam, gyventi pagal šiuolaikines tendencijas, kuomet primetami gyvenimo pasirinkimai, klijuojamos etiketės, tyčiojamasi iš to, kas svarbu ir atsiranda baimė prarasti savo tapatybę.

Apie choreografus:

Niels Claes (BE) baigė Fontys šokio akademiją ir dirbo projekte Sally Maastricht, dansgroep Amsterdam ir Polish Dance Theatre (2010-2013). Polish Dance Theatre festivalyje „Atelier“ jis sukūrė savo pirmąją choreografiją „Maathai“. Vėliau šoko įvariuose projektuose Vokietijoje, Izraelyje ir Olandijoje (2013-2015), du sezonus dirbo Kauno šokio teatre „Aura“. Šokio platformoje „Ant Auros Batuto“ sukūrė savo antrąjį spektaklį „Troškulys“. Šiuo metu Niels Claes dirba įvairiuose projektuose Šeiko šokio teatre ir “La_Trottier dance collective” Vokietijoje. Už 2017 metais kartu su Gintare Marija Ščavinskaite pastatytą spektaklį “Aside” buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi (už atlikimą).

Lukas Karvelis – buvęs M.K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis šiuo metu baiginėja Codarts menų universitetą Roterdame ir dirba Korzo performatyvaus meno teatre.

Įėjimas nemokamas.