Kauno šokio teatras „Aura“ – BALTA BALTO

2015-01-28 19:00 val. Pirkti bilietus

Siurrealistinis šiuolaikinio šokio spektaklis, kurio choreografija įkvėpta kubizmo ir suprematizmo idėjų.

Kubizmo idėjos XXI amžiuje? Kodėl šiandien?

Choreografo įkvėpimo šaltinis – žmonės, „apsėsti“ vienos idėjos, sukėlę ir išgyvenę revoliucijas mene asmeniškai. Kubistus, futuristus, ekspresionistus ar modernistus jungia vienas pagrindinis dalykas – jų asmeninė revoliucija.

XXI amžiaus žmogus į supančią realybę nesivargindamas žvelgia iš vieno taško. Tuo tarpu kubizmo atstovai žiūrėjo į gyvenimą iš skirtingų kampų tuo pačiu metu. „Balta balto“ kviečia pažvelgti į šokį iš vizualinių menų perspektyvos, tuo pat metu į vizualinius menus per šokį. Tai tarsi vertimas, tarsi informacijos perkėlimas iš vieno šaltinio į kitą.

XXI amžiuje nebevyksta revoliucijos. Visa, ką mes darome, tėra blankus kokteilis. Šiandienos realybėje nebejaučiame radikalių permainų vėjo. Taigi, mažų mažiausiai, ką galime padaryti, tai per šokį „parsisiųsti“ perversmo dvasią iš praeities. /Hyginas Delimatas/

Hyginas Delimatas – šokėjas, choreografas ir performanso atlikėjas, gimęs Lenkijoje, šiuo metu gyvenantis Austrijoje. Linze, Antono Bruchnerio universitete, jis baigė šiuolaikinio šokio ir šokio pedagogikos studijas. 2013 m. H. Delimatui buvo skirta „danceWEB“ stipendija. Nuo 2011 m. Hyginas Delimatas dirba ir kaip choreografas. Jo kūryba įkvėpta urbanistinių formų išraiškos (breiko, hiphopo, grafiti meno, elektroninės muzikos) bei įvairios kūno ir sąmonės praktikos (jogos, Feldenkrais metodo). H. Delimato darbo strategija paremta detaliais judesio tyrimais ir originalių meno praktikų įgyvendinimu.

Choreografija: Hygin Delimat (Lenkija-Austrija)
Kostiumai: Eglė Sakalaitė
Apšvietimas: Mantas Bartusevičius
Šokėjai: Alejandro Flora Mora, Anna Karen Gonzalez Huesca, Francesco Dalmasso, Gabrielle Emily Aidulis, Kyrie Oda, Siri Elmqvist
———–

Bilietų galima įsigyti TIKETOJE bei 1 val. prieš spektaklį renginio vietoje.
Bilietų kainos: 5 – 10 EUR (35 Lt)
Studentams, senjorams, neįgaliesiems pateikus pažymėjimą – 30% nuolaida 7 EUR (25 Lt)
Šokio profesionalams ir VDU studentams pateikus pažymėjimą – 45% (20 Lt)Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendruomenės nariams – nemokamai.