Šokio spektkalis KNYGNEŠYS

2016-03-20 16:00
Įėjimas nemokamas
Spektaklis skirtas 7 – 19 metų jaunimui

Šokio spektaklis „Knygnešys“ yra projekto ,,Gabūs ir talentingi“ galutinis rezultatas.

Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla kiekvienais metais prisideda prie vaikų ir jaunimo kultūrinio ugdymo sklaidos Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Šiais metais mokyklos baleto skyriaus pedagogai, mokiniai bendradarbiaudami su Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) įgyvendina projektą ,,Gabūs ir talentingi“. Projekto metu keturiuose Lietuvos miestuose (Mažeikiai, Kretinga, Švenčionys, Visaginas) buvo kuriamas spektaklis ,,Knygnešys”, vyko šiuolaikinio šokio, baleto pamokos, kūrybinės dirbtuvės bei šokio spektaklio pristatymai miesto bendruomenei, kultūros centruose. Projektas suteikė galimybę šokėjams iš kitų miestų atvykti į Vilnių susipažinti su Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus mokytojais, mokiniais, veikla, pašokti šokio teatre drauge su baleto skyriaus mokiniais.

Šokio spektaklis „KnygnešysKaip atkeliauja žinia iki mūsų dabar ? Kokias žinias mes perduodame kitiems ?

Kovo 16 d. buvo paminėta knygnešių diena, projekto kūrybinei komandai kilo idėja patyrinėti šią temą plačiau.

Savojo aš kūrimas auginant vertybes. Gebėjimas atsiriboti nuo visuomenės formuojamų „madingų“ tendencijų. Juk atverčiant mylimos knygos puslapį labiau dėmesį prikausto turinys, nei pirmiau pamatytas knygos viršelis. Išgyventos akimirkos drauge su knygos personažais leidžia geriau suprasti ir savąjį pasaulį…

Impulsas atrasti save, sustoti ir pagalvoti – kas esu AŠ.

Šokio spektaklyje tarsi knygos puslapiai sugula istorija apie jaunos sielos išsilaisvinimą, kūrybiškumo atradimą, prasmingos vidinės laisvės auginimą.

Gatvės, modernaus, šiuolaikinio šokio stiliai scenoje persipina tarpusavyje ir leidžia dar raiškiau atsiskleisti jaunos sielos impulsyvumui, žaismingumui ir kūrybiškumui. ,,Knygnešys“ tai spektaklis ne apie istorinį knygnešį, o apie dabarties žinių nešėją- tą vaiką, jaunuolį šokantį scenoje.

Spektaklio režisierius, idėjos autorius – Donatas Bakėjus

Choreografai: Donatas Bakėjus, Ieva Ginkevičiūtė, Judita Šečkutė,  Monika Voišnytė, Silvija Navardauskaitė, Vasara Visockaitė

Choreografams betarpiškai talkino jaunieji šokio artistai:
Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus mokiniai
Modernaus šokio studijos Niuansas mokiniai
Mažeikių choreografijos mokyklos mokiniai
Visagino vaikų kūrybos namų šokį besimokantys mokiniai
Kretingos meno mokyklos choreografijos skyriaus mokiniai
Švenčionių šokių studijos „Domino“