Užmiršta pasaka: Bebenčiukas ir Kvailutė

2015-02-28 18:00 val. Pirkti bilietus

2015-03-01 12:00 val. Pirkti bilietus

Užmiršta pasaka: Bebenčiukas ir Kvailutė

Nacionalinė M. K. Čiurlionio mokykla turi labai gražias ilgametes tradicijas – kiekvienais metais visi mokyklos skyriai, ir jų vyriausių klasių mokiniai suvienija jėgas bendram gražiam projektui – operai.

2015-aisiais metais menų mokykla švęs savo 70-ąjį jubiliejų. Šią gražią progą moksleiviai nusprendė paminėti kurdami operą pasakos “Bebenčiukas ir Kvailutė” motyvais. Remdamiesi klasikiniu pasakos siužetu sukūrė neįprastą, novatorišką jos interpretaciją: patys parašė muziką, libretą bei sukūrė scenografiją.

Operos kūrėjams nuo vaikystės gerai žinomos pasakos istorija suteikė galimybę lengvam improvizavimui, vietomis veiksmo hiperbolizavimui, kur knbždėte knibdža įvairūs mistiški ir kasdieniški herojai, kur daug jausmingų, dinamiškų ir užburiančių scenų. Turtingas lietuvių liaudies pasakų pasaulis įkvėpė kūrybinę komandą scenoje atskleisti individualias vizijas, savitus ir įdomius muzikinius bei vizualinius sprendimus.

„Bebenčiukas ir Kvailutė“, kaip ir dauguma pasakų moko meilės, draugystės ir supratingumo, išaukština pamatines tiesas ir vertybes. Menų mokyklos mokiniai užsibrėžė siekiamybę šią pasaką pateikti dar niekeno vaizduotėje nepatirtu reginiu ir netikėtu kampu transformuoti tai į muzikinį spektaklį.