2 vieno veiksmo baletai – Metų laikai ir Paquita

2014-04-11 18.00 val. Pirkti bilietus

Bilietus galima įsigyti ir teatro kasoje likus valandai iki spektaklio.

Šokio teatro lankytojai vieno vakaro metu išvys net du šokio spektaklius – modernaus šokio kūrinį „Metų laikai“ bei baleto divertismentą „Paquita“.

„Metų laikai“. Tai modernaus šokio pasakojimas apie moteris – visas ir kiekvieną. Apie moterį, kurioje slypi maža mergaitė, mergelė, vilioklė, motina ir ragana žiniuonė. Moterį, kurios jėga – žemėje, įsiklausyme į gyvenimo ritmą, gamtos ciklus ir gyvybines energijas.

Moteris gali būti ir švelni, ir žiauri tuo pačiu metu. Jos paslaptis – jos pačios nenuspėjamume ir begalinėje stiprybėje, kuri dažniausiai atsiskleidžia netikėtu momentu. Jos planeta – Mėnulis, kuris valdo potvynius ir atoslūgius, žmogaus vidinę savijautą, augalų augimą bei gyvūnų elgesį.Daugiau

„Paquita“. Tai klasikinio šokio baletas, kurį nacionalinė M. K.Čiurlionio menų mokykla  kartu su režisierium-baletmeisteriu Petru Skirmantu paruošė specialiaiartėjančių švenčių proga. Žiurovai matys divertismentą iš L.Minkaus baleto ,,Paquita‘‘. Tai gražiausių spektaklio kompozicijų rinkinys: polonezas, mazurka, pa de trois ir didysis grand pas. Divertismente dalyvauja dešimtys šokėjų –solistai ir kordebaletas. Ši kompozicija atskleidžia klasikinio šokio technikos grožį , judesių įvairumą, eleganciją ir tobulumą.

Šios šokio scenos ypatingai vertinamos klasikiniuose baletuose. Divertismentas ypatingas tuo kad kiekvienas pasirodymas bus skirtingas.
Solistai šoks pasirinktinas variacijas, kurios kiekvienam pasirodymui suteiks vis naujų spalvų. Daugiau