Paquita

Nacionalinė M. K.Čiurlionio menų mokykla kartu su režisierium-baletmeisteriu Petru Skirmantu paruošė ypatingą dovaną. Mokyklos šokio teatre matysite divertismentą iš L.Minkaus baleto ,,Paquita‘‘. Tai gražiausių spektaklio kompozicijų rinkinys: polonezas, mazurka, pa de trois ir didysis grand pas. Divertismente dalyvauja dešimtys šokėjų –solistai ir kordebaletas. Ši kompozicija atskleidžia klasikinio šokio technikos grožį , judesių įvairumą, eleganciją ir tobulumą.

Šios šokio scenos ypatingai vertinamos klasikiniuose baletuose. Divertismentas ypatingas tuo kad kiekvienas pasirodymas bus skirtingas.

Solistai šoks pasirinktinas variacijas, kurios kiekvienam pasirodymui suteiks vis naujų spalvų.

,,Paquita‘‘ klasikinio šokio spektaklis , kurio veiksmas vyksta Ispanijoje, Napaleono armijos okupacijos metais. Pagrindinė veikėja yra jauna čigonaitė Paquita, kuri išties yra kilmingos prigimties. Kūdikystėje ją pagrobė čigonai, kurie ir užaugino ją kaip savo dukrą. Okupacijos metu, ji išgelbsti jauno prancūzų kariškio Liucien d’Hervily gyvybę, jį turėjo nužudyti čigonų vadas. Tarp Paquitos ir Lucien’o įsižiebia meilė. Tačiau netrukus Paquita atranda, jog jos medalionas yra toks pat kaip ir mylimojo, taip sužino ne tik apie savo kilmingą prigimtį, bet ir tai, kad jie yra puseserė ir pusbrolis.

Choreografiją šiam baletui sukūrė garsus prancūzų baletmeisteris M. Petipa . Choreografijos pagrindą jo baletuose sudaro akademinis klasikinis šokis.

Pirmasis ,,Paquitos‘‘ spektaklis buvo parodytas Paryžiaus Operoje 1846 m.Sulaukęs didelės sėkmės spektaklis greitai apkeliavo kitas

pasaulio scenas.

Skambant nuotaikingai ir šventiškai L.Minkaus muzikai- reginys nepaliks abejingų baleto menui.

Spektaklyje šoka 6-13 kl. mokiniai ir mokyklos aliumnai dabar jau LNOBT teatro artistai.

Spektaklio režisierius–baletmeisteris P.Skirmantas, choreografas M.Petipa.

Baletmeisterio asistentai : A. Bagdzevičienė, A.Domeikienė, B. Tomaševičienė.

Mokytojai repetitoriai: A.Semionovas, D.Kiršys, M. Kiršienė, L.Bartusevičiūtė –Noreikienė, J. Vymerytė, G. Dautartienė.

Garso režisierius : R. Jaroševičius

Šviesų dizaineris: M. Apanskas

Projekcijų autorius: A. Povilionis

Kostiumų dailininkė Vida Leonavičiūtė-Insodienė

Garso režisierius : R. Jaroševičius

Garso režisierius : R. Jaroševičius

Šviesų dizaineris: M. Apanskas

Projekcijų autorius: A. Povilionis