KONCERTAS

 

Oi tai dyvai !

Tokie pavasario dyvai: saulė karalienė ir burtininkė aukso raktais atrakino žemę, išleido žolę. Nesididžiuodama aplankė ir kemsynus, ir šabakštynus  – ,,Tau, saulute, ačiū ačiū, nuo žalčių ir nuo gyvačių”. Atgaivinusi augaliją, gyvūniją, žmoniją, ji aukštai pakilo virš Vilniaus bokštų, Antakalnio šilo. Daugiau šviesos, šilumos –  daugiau džiaugsmo, gyvybės. Pavasaris – muzikaliausias metas: ,,Vilnelė bėga žaisdama ir savo dainą nešdama per žalią miestą…        Nusileidusi nuo bokštų saulė iškrečia pokštą – klasėsė strykčioja, išdykauja saulės zuikučiai. Aukštybėse laigo kregždės, uodegų žirklėmis prašantiems atkerpa po gabalėlį dangaus. Visiems norintiems užtenka, nes žemė tokia maža, o dangus toks didelis didelis…

Kalnų papėdėje įsitvirtinusioje menų mokykloje čirena smuikai, violončelės, atsiliepia dūdos dūdelės, siaudžia griaudžia mušamieji instrumentai ir geriausi, tobuliausi instrumentai  –  vaikų balsai.

Koncerte skambės smuikininkų ansamblis ir chorai, violončelė, fleita, trimitas, saksofonas, marimba, arfa ir, be abejo, fortepijonas. Visiems žinoma, kad geriausius smuikus ir kitus styginius instrumentus Kremonoje dare italų meistrai. O kas sukūrė pirmą fortepijoną? Ogi florentietis meistras Kristoferis 1711 m. Virš trijų šimtų metų fortepijonas skamba visame pasaulyje. O kas sugalvojo, sukūrė fortepijoną Lietuvoje? Tikras dyvas – mūsų didis poetas Kristijonas Donelaitis.

Nelengva pirščiukais-nykštukais aprėpti septynias rojalio oktavas , 88 klavišus. Svarbi ir būtina muzikantų dorybė – kantrybė. Tenka kūrinį repetuoti kokį 100 ar 1000 kartų, kad 1001-ąjį kartą sugrotum didelėje scenoje. Bet vaikai turi puikius mokytojus ir didį mokytoją  M. K. Čiurlionį. Jo menas ir žodis tikrąjį kelią rodo: ,, Žvalgykis nuo aukštų bokštų, tai kelią pajusi“;  ,,Kuo plačiau sparnus išskleis, kuo didesnį ratą apsuks, tuo bus geriau, tuo laimingesnis bus žmogus.”

,,Trijų mūzų” dailininkai derina spalvas, piešia, tapo žalią pavasarį, rausvą saulėlydį, žydras fėjas ir violetinį vėją. Jų kūryba bus demonstruojama Šokio teatro fojė.

Vienuoliktos klasės balerina šoks gulbę pagal C. Saint-Saӫnso muziką. Mažiausieji ,,Trijų mūzų vaikučiai, globojami čiurlioniukų, dainuos, šoks – žais gulbiukus, kengūriukus.

Pavasaris ir linksmiausias metų laikas. Įvairiose šalyse vyksta šventės, mugės, karnavalai. Mes švenčiam Užgavėnes su baisiomis ir baisiai juokingomis kaukėmis. Italija garsėja Venecijos karnavalu su prašmatniomis kaukėmis ir muzika (ji skambės koncerte). O išradingas ir sąmojingas C. Saint-Saӫns sukūrė populiarųjį ,,Žvėrių karnavalą“, kurio finalas vainikuos koncerto pabaigą.

 

Koncerte dalyvauja aktorius Ignas Gužauskas.

   Koncertuoja VšĮ ,,Trijų mūzų“ vaikai

   Nacionalins M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai

   Veiks ,,Trijų mūzų“ vaikų dailės darbų parodėlė.

   Koncertą rengė  Zina Puišienė

   Choreografija Ingos Kibildienės ir  Olgos Kraujelienės

   Dailininkė  Rūta Vėliūtė

   Koncerto trukmė 1 val. 

  Bilietus platina TIKETA